Sledujte nás aj na

Diverzifikácia je kľúčovou zložkou na zachytávanie príležitostí a zmiernenie rizika vzniku pádov, ku ktorým môže dôjsť.  Staviť všetko na jednu kartu sa nevypláca, a to platí niekoľkonásobne vo svete kryptomien. V tomto článku Vám priblížime 4 kryptomeny so zaujímavými vyhliadkami v roku 2018.

Diverzifikácia je cesta k úspechu

Diverzifikácia portfólia je múdre riešenie najmä preto, že celkovo znižuje riziko znehodnotenia kryptomenových úspor a dramaticky zvyšuje šancu na úspech a dobrý zárobok. S momentálnym oživovaním prepadnutého trhu je najvhodnejší čas sa rozhodnúť, či využijete príležitosť kúpiť relatívne lacné kryptomeny. S tisíckami kryptomien na trhu môže byť pomerne zložité vybraťsi tú správnu. V tomto článku Vám prinášame niekoľko tipov na zaujímavé kryptomeny s potenciálom rastu v roku 2018.

Nevkladajte všetky úspory do jednej kryptomeny.

V tomto článku je vyjadrený subjektívny názor autora. Úspech týchto projektov nie je zaručený. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

1) NEO

Risk: nízka až stredná úroveň

Čínsky NEO patrí medzi kryptomeny, od ktorých sa v roku 2018 čaká veľký rast. NEO má obrovský potenciál a navyše súčasná cena je stále výhodná. Ako priamy konkurent Etherea, už teraz je ohlasených viac ako 40 ICO v roku 2018, ktoré budú na báze NEO blockchainu. Investori, ktorí budú do týchto ICO investovať budú zároveň zvyšovať cenu NEO. Spomínané ICO vyzbieravajú práve NEO tokeny, podobne ako Ethereum ICO vyžadujú ETH.

NEO platforma sa vyznačuje atraktívnym ekosystémom pre smart kontrakty. Navyše za držanie NEO v súkromnej kryptomenovej peňaženke pasívne získavate dividendy v podobe tokenov GAS. Tieto dividendy je možné získavať aj na niektorých kryptomenových burzách. Binance vypláca užívateľom GAS každých 30 dní a Kucoin vypláca GAS raz za 24 hodín. Všeobecne je najvhodnejšie držať kryptomeny v peňaženke, od ktorej vlastníte súkromné kľúče. V prípade NEO Vám odporúčame kryptopeňaženku NEON, ktorá je oficiálne podporovaná vývojárskym týmom NEO. Peňaženka je kompatibilná so systémami Windows, Mac, Linux. NEON sa vyznačuje sa príjemným a jednoduchým užívateľským rozhraním a narozdiel od spomínaných búrz si GAS môžete nárokovať kedykoľvek chcete.

Nepodceňujte GAS, je to skutočná kryptomena, ktorá poháňa NEO Smart Economy.

Okrem rýchlejšieho generovania blokov (Ethereum teoreticky spracuje 30 transakcií za sekundu, zatiaľ čo NEO spracuje teoreticky až 10,000 transakcií za sekundu), NEO pristupuje k ICO odlišným spôsobom. S Ethereom si ICO môže vytvoriť skutočne ktokoľvek. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať atraktívne, priťahuje to aj veľa podvodníkov. NEO pre vytvorenie ICO vytvorilo bariéru v podobe zaplatenia 500 GAS. Toto je len jeden z filtrov, ktoré NEO využíva k tomu, aby na tejto platforme vznikali len kvalitné podnikateľské nápady.

Viac o kryptomenách, ktoré generujú divideny sa dozviete v našom článku tu.

2) Ethereum (ETH)

Risk: nízka úroveň

Ethereum je už dlhodobo na druhej priečke najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Priamy konkurent Bitcoinu, ETH má vysoký potenciál v strednodobom až dlhodobom horizonte prekonať Bitcoin. So silným vývojárskym tímom a ambicióznymi plánmi, ETH bude pokračovať v raste aj v roku 2018.

Webová stránka CoinLib ukazuje, že na trhu existuje viac ako 2,600 kryptomien. Väčšina týchto kryptomien sú ERC20 Ethereum tokeny.

Bližšie o tom, čo sú to ERC20 tokeny sa dozviete v našom článku tu.

To znamená, že tieto kryptomeny boli vytvorené a existujú na Ethereum blockchaine. Rast týchto kryptomien nepriamo podporuje aj rast ETH. Navyše Enterprise Ethereum Aliance sa konštantne rozrastá o nových členov, čo dodatočne podporuje rast.

V skratke, ETH by nemal chýbať v žiadnom dobrom portfóliu.

3) COSS

Risk: Vysoká úroveň

COSS je kryptomenová burza, podobná ako Bittrex alebo Binance. Čo ju ale odlišuje je fakt, že má svoju vlastnú kryptomenu. Za držanie COSS tokenov získavate percentá zo všetkých poplatkov vyzbieraných na burze. Je to obdnobné ako vzťah medzi NEO a GAS, avšak s tým rozdielom, že miesto generovania novej kryptomeny získavate percento z poplatkov vždy, keď používateľ burzy uskutoční transakciu. COSS token je takisto ERC20 token (teda na báze Ethereum), tým pádom ho môžete držať v súkromných peňaženkách ako MyEtherWallet, Ledger Nano S, Exodus a iných.

Skúsenejší kryptoinvestori môžu tvrdiť, že COSS nie je jediný token, ktorý ponúka dividendy a určite nie je jediná burza, ktorá má vlastný token. Binance má svoj BNB, Kucoin zas Kucoin Shares. Obidve burzy majú silný potenciá rastu v roku 2018.

Avšak je tu jedna vec, ktorú ani Binance ani Kucoin neposkytujú a ktorá robí COSS unikátnym projektom. COSS spolupracuje s poprednými spoločnosťami na vydávanie kreditných kartiet pre podporu FIAT obchodovania. To znamená, že na COSS sa bude dať obchodovať, kupovať a predávať kryptomeny priamo s FIAT menami a nie len BTC, ETH a LTC ako u spomínaných konkurenčných búrz. To je skvelá správa pre menšie krajiny, ktoré nemajú prístup na burzy ako Coinbase alebo Geminy.

4) ICON (ICX)

Risk: stredná až vysoká úroveň

ICON je konkurent platforiem pre smart kontrakty, a teda tiež dokáže hostiť ICO. Ako kórejská platforma, ICON môže prilákať mnoho investorov práve z tejto krajiny, ktorá patrí medzi najpoprednejšie, čo sa týka výšky investovaného kapitálu v kryptomenách.

Koncom januára 2018 spustil ICON svoju hlavnú sieť. To znamená, že už teraz môžu byť vytvárané a spustené decentralizované aplikácie (DApps). Desiatky kórejských renomovaných inštitúcii túto sieť už využíva. Na výročnom summite ICON, ktorý sa uskutočnil v rovnakom čase ako spustenie hlavnej siete, spoločnosť predstavila 5 rôznych decentralizovaných aplikácií, ktoré už sú vyvíjané na platforme ICON V apríli 2018 ICON spustí svoju oficiálnu platformu ICO.

Zdroj: hackermoon.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...