Sledujte nás aj na

Posledné dva dni po výraznej stagnácii sa kryptomenový trh konečne rozbehol smerom nahor. Bitcoin (BTC) rýchlo napravil svoje mesačné straty a v piatok 21. septembra po prvýkrát za dva týždne jeho cena prekročila úroveň $6,700. V priebehu posledných 48 hodín sa trhová kapitalizácia zvýšila z $198 miliárd na $221 miliárd. Z tejto rally vyšiel víťazne Ripple (XRP), ktorý na týždňovom grafe zaznamenal viac ako 112 %-ný nárast.

Pohyb smerom trhu smerom hore, bol intenzívny a trval len niekoľko hodín. Nárast prišiel spolu so zverejnenou správou, že americké regulačné orgány na čele s Komisiou pre burzy a cenné papiere (SEC) opäť odložili svoje rozhodnutie vo veci VanEck / SolidX Bitcoin ETF, avšak neodmietli ho úplne.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%
Stellar
Stellar
$0.1172
XLM 7.27%
Cardano
Cardano
$0.050421
ADA 0.05%
Monero
Monero
$53.602
XMR -0.13%

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje plus mínus na hladine $6,700, čo predstavuje nárast približne o 5 % za deň, pričom ceny vzrástli späť do pásma, kde sa pohybovali v polovici augusta.

Kryptomeny ako Qtum, Stellar, 0x a Cardano boli jedny z najvýkonnejších mien a zaznamenali denný nárast približne 15 % voči americkému doláru.

Koniec bear marketu?

Bitcoin počas tohto týždňa zaznamenal 6-percentný nárast na cene a stabilizuje sa v oblasti $6,700, zatiaľ čo väčšina hlavných kryptomien — altcoinov si na globálnom trhu pripísala výrazný dvojciferný nárast. Rádovo 10 až 50 %. To určite prinieslo úsmev na tvár množstvu investorov. Trh bol v poslednej dobe zmietaný vo veľmi negatívnych náladách, a aj preto je tento rast tak vehementne vítaný a ospevovaný.

Bitcoin sa už dlhšie trápi s rezistenciou na úrovni $7,000. Na túto psychologickú hranicu sa upiera mnoho očí, no pred ňou sa nachádza aj rezistencia na cenovej hladine $6,800. Najbližšie dni snáď ukážu ďalšie smerovanie trhu, nakoľko sentiment je momentálne veľmi pozitívny. Indikátory síce naznačujú vhodnú dobu na dokúpenie, ale treba byť opatrný.

Vývoj ceny BTC za posledný týždeň

Od júna do augusta zaznamenali popredné kryptomeny ako Ripple a Ethereum 40 až 50 percentné straty voči americkému doláru, zatiaľ čo Bitcoin klesol o menej ako 10 %. Extrémne oversold podmienky v dôsledku intenzívnejších pohybov smerom nadol spôsobili, že Ripple, Ethereum a zvyšok trhu iniciovali silnú rally.

Rozkúskovaný cenový vývoj ETH

Podľa Mika Novogratza, bývalého manažéra makroekonomického fondu a miliardového investora, skončil medveďový trh vtedy, keď Bitcoin klesol na cenu $6,000. Vyjadril sa tak na “All Markets Summite” organizovanom spoločnosťou Yahoo Finance. Samozrejme nájde sa veľa takých, ktorí toto tvrdenie vyvracajú a očakávajú pád BTC až niekam na $3,000.

Novogratz v decembri roku 2017 uviedol, že kryptomenový trh preukázal klasickú špekulatívnu mániu. V priebehu posledných osem mesiacov však trh zažil výraznú recesiu a zásadnú korekciu a v posledných mesiacoch dosiahol svoje dno.

Ak Bitcoin naozaj zažil minulý týždeň dno na úrovni $6,000, a ak sa podarí udržať aktuálny objem obchodov na burzách je pravdepodobné, že v nadchádzajúcich týždňoch väčšinu kryptomenových aktivít čaká silná, no krátkodobá rally.

Celková trhová kapitalizácia samozrejme odráža súčasnú situáciu. Len v priebehu posledných štyroch dní sa ju podarilo navýšiť o približne $30 miliárd, čo značí vskutku výrazný nárast. Významným dielom sa o to postarali práve Ethereum a XRP.

Vývoj celkovej trhovej kapitalizácie v posledných dňoch

Enormný nárast pre XRP

Jeden z výkonovo najhorších tokenov — XRP zavelil v tomto roku k veľmi zaujímavému obratu.

XRP vzrástol v piatok o viac ako 80 % za jediný deň na $0.77. Podľa údajov CoinMarketCap to predstavovalo týždenný nárast až 185 %. Jeho trhová kapitalizácia vyskočila na zhruba $26.8 miliardy. Týmto krokom sa XRP dostal (aspoň dočasne) pred Ethereum na druhé miesto v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Toto sa v ktyptosfére nazýva aj “flippening”. Na druhej a tretej priečke tak aktuálne dochádza k výraznému súboju.

XRP si tento rok počínal najhoršie z Top 10 kryptomien. V lete bol v mínuse viac ako 90 % zo svojho ATH (All Time High).

Pohyb smerom hore bol podnietený zatiaľ len dohadmi o novom produkte. Výkonný riaditeľ spoločnosti Ripple povedal tento týždeň pre CNBC, že start-up pracujúci s produktom xRapid, ktorého cieľom je pomôcť bankám urýchliť transakcie s využitím tokenu XRP, napreduje výrazným tempom.

„Som presvedčený, že v nasledujúcom mesiaci môžeme očakávať dobré správy, prichádzajúce zo spoločností, kde sme už produkt spustili v ostrej prevádzke,“ povedal Sagar Sarbhai, šéf regulačných vzťahov pre Áziu, Tichomorie a Blízky východ v spoločnosti Ripple.

Ripple opisuje svoj produkt xRapid ako „most“ medzi svetovými menami, ktorý umožňuje poskytovateľom platieb a bankám rýchlejšie spracovávať cezhraničné transakcie.

„Ľudia v kryptosfére silno reagujú na podobné správy,“ povedal Joe DiPasquale, CEO kryptomenového hedge fondu BitBull Capital. „Je to ďalší prípad, keď spoločnosť Ripple preukázala svoju dominanciu v reálnom využití svojej technológie s finančnými spoločnosťami, a to je príčinou rastu ceny XRP.“

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...