Sledujte nás aj na

Kryptomenoví investori prežili neuveriteľne búrlivý rok. Existuje však niekoľko stratégií, ktoré by investori mohli využiť aj napriek nepriaznivému vývoju ceny kryptomien. Tieto stratégie im majú umožniť vyprodukovať aspoň nejaký zisk aj počas zlého obdobia na trhu.

Poznámka editora: Nasledujúci článok je len názorom autora, ktorý neslúži ako investičná rada. Investujte podľa vlastného uváženia a len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Článok je prevzatý zo stránky bitcoinist.com.

Magický rok 2017 pre krypto investorov

Rok 2017 bol priam magickým časom pre kryptomeny. V tej dobe ste mohli prenesene povedané,  hodiť vedro farby na stenu a vytvoriť dielo hodné Moneta. Toto nadmerné preháňanie je eufemizmom pre eufóriu a FOMO — strach z neúspechu, straty (angl. Fear Of Missing Out – pozn. red.), ktoré v decembri roku 2017 priviedli kryptomenový trh na nové maximá, no bohužiaľ musíme konštatovať, že tieto časy sú už dávno preč.

Dostávame sa do štvrtého kvartálu 2018. Po roku, ktorý bol na trhu skoro celý v znamení „medveďa“ môžeme predpokladať, že každý investor už netrpezlivo čaká na to, čo prinesie nový rok 2019.

Takmer všetky overené metódy na vykázanie zisku z kryptomien stroskotali a pokiaľ niekto neuzavrel krátku pozíciu alebo nevykonal swing obchod s bezchybným načasovaním, tak zveľadenie svojich investícii bolo v roku 2018 naozaj veľkou výzvou.

Čo sa stalo s tak očakávanou krypto explóziou ku koncu roka 2018?

Analytici, manažéri hedžových fonodov a takmer všetci malí kryptoinvestori na internete predpovedali, že rok 2018 bude rokom neuveriteľných ziskov. ICO (prvotné ponuky tokenov), spúšťanie mainnetov, airdropov, krypto futurity a inštitucionálne investície, toto všetko malo vytlačiť cenu Bitcoinu (BTC) nad hranicu $20,000 a celkovú hodnotu trhu nad hranicu $1 až $4 biliónov.

Ponuka ICO sa znížila

Predpokladalo sa, že ponuka ICO bude pokračovať vo svojej explózii a trh dosiahne hodnotu bilióna dolárov ešte v roku 2018. Veľa analytikov predpokladalo, že cena Etherea (ETH) vzrastie z pôvodnej hodnoty $1,400 na $3,500. Avšak, ako sme mohli pozorovať nestalo sa tak a cena rapídne klesla.  Momentálne sa ETH obchoduje v cene $204.63 (24. október 2018). Ako čas plynul, niekoľko ICO sa zlikvidovalo a zrušilo svoj crowdfunding (verejné financovanie projektu). Navyše sa konštantná medializácia ICO takmer zastavila. Predpokladalo sa, že ICO budú jednoduchým nástrojom na maximalizáciu investícií, no ešte na začiatku roka 2018 svetový nátlak vládnych regulátorov a výrazný pokles ceny ETH tento sen nadobro rozplynul. Navyše mnohé ICO prešli z otvorených investícií na súkromných a akreditovaných investorov, čo efektívne odrezalo malých investorov.

Uvedenie mainnetov zlyhalo a zisky z airdropov sa vytratili

Vývoj priniesol nové názory, že altcoiny by sa líšili od ERC20 štandardov spustením vlastných mainnetov (sietí), ktoré by prilákali ďalšie kryptomenové start-upy, aby tak mohli stavať na vlastných platformách. Táto myšlienka bola podporená vierou v raketový rast cien altcoinov, keďže mnoho partnerstiev so zavedenými podnikmi sa chystali stať súčasťou blockchain revolúcie.

Investori očakávali silné zisky z airdropov, ktoré by nasledovali po prechode z Ethereum štandardov na vlastné mainnety, no zatiaľ, čo sa airdropy objavili, očakávané a projektované zisky sa nedostavili.

Bitcoin futures môžu mať opačný vplyv na trh

V decembri 2017 vrcholila krypto rally a očakávané CME a CBOE Bitcoin futurity poháňalo trh vyššie. Mnohí investori očakávali, že zisky z BTC dosiahnu hodnotu od $30,000 do $50,000 za mincu (coin). Výskum a rad analytikov k dnešnému dňu dospeli k záveru, že BTC futurity môžu mať opačný efekt a priniesť ozajstné zníženie cien BTC a ETH.

Teórie konvenčného investovania sa tak ukázali byť mylné. Aké možnosti nám teda ostali na generovanie ziskov pre zvyšok roku 2018 a začiatok roku 2019? Zrejme každý investor si momentálne kladie práve túto otázku. Našťastie, nič nie je stratené a na konci každého tunela sa nájde aspoň trochu svetla. Zatiaľ čo prognózy cenových výkyvov klesli, rozmach a adopcia krypto investícií sú určito na vzostupe. Z technického hľadiská sa zdá, že koniec medvedieho trhu je na obzore, keďže BTC sa blíži ku koncu svojho dlhodobo klesajúceho trendu. Investori a analytici s nadšením očakávajú termín silného pohybu nahor, či nadol.

Otázkou zostáva, čo sa stane ak sa tak nestane? Čo ak cena BTC klesne pod istú úroveň a s ňou aj celá trhová kapitalizácia kryptomien? Partnerstvá a adopcia blockchainu bude pokračovať. Burzy zostanú otvorené pre obchodovanie. Svet bude pokračovať a využitie blockchain technológie sa bude naďalej rozrastať. Ale čo bude s investormi?

Nasledujúce typy, môžu investorom pomôcť zarobiť aspoň niečo, pokiaľ sa trh nedostane späť do „býčích čísel“:

Stratégia 1: Nakúpte dlhodobé pozície nových start-up kryptomien s reálnymi svetovými partnerstvami

Investori by mali prehodnotiť svoje očakávania a presunúť istú časť ich portfólia na dlhodobé pozície. Kryptomenový trh je síce volatilný, no malá zbierka mincí, na ktoré je investor ochotný čakať 2 až 5 rokov, nemusí byť zlý nápad. Vzhľadom na povahu kryptomien je lepšie si zvoliť také mince, ktoré majú solídne partnerstvá s už existujúcimi hráčmi v tejto oblasti a ktoré by mohli z dlhodobého hľadiska priniesť ovocie. Spoločnosti ako IOTA (MIOTA), Ripple (XRP), GoByte (GBX), IOST a Stellar Lumens (XLM) sú kryptomeny, prichádzajúce v úvahu.

IOTA má niekoľko partnerstiev s firmami ako sú Volkswagen, Bosch, Fujitsu a DNB ASA, Ripple. Ide aj o projekt s využiteľnosťou po celom svete.

GoByte Network spolupracovalo s iVend a má dobré postavenie pre rast v oblasti krypto platieb, ktorej hodnota sa odhaduje na hodnotu $886 miliárd do roku 2021.

IOST vyvíja blockchain infraštruktúru, ktorá ponúka riešenia pre problémy so škáľovaním, ktorým čelia BTC aj ETH. Ich blockchain je plne schopný splniť požiadavky na podnikovej úrovni, ktoré spoločnosti, ako Amazon alebo AliBaba potrebujú. Majú taktiež pôsobivú škálu investorov a partnerstiev.

Stellar Lumens (XLM) je podobný Ripple až na fakt, že je menej centralizovaný a má vlastnú burzu. Nedávno taktiež založil decentralizovanú burzu, kde každý token a „tether“ je v páre s XLM. XLM sa môže pochváliť aj pôsobivou škálou partnerstiev s IBM, Shift, Deloitte a Stripe, atď…

Stratégia 2: Spravte si prestávku a nechajte roboty obchodovať

Namiesto toho, aby ste sa zamerali na 50 až 100 percentné zisky a trávili veľa času na trhu, skúste si dať pauzu a nechať túto prácu na roboty. Väčšina kryptomien momentálne fluktuuje o najviac 1 až 2 percentá denne. Obchodné roboty môžu jednoducho pokryť túto prácu pre investora 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 

Najznámejšie roboty sú napr.: To date, Gekko, Zenbot a Crypto Trader. Investori sa však môžu poobzerať aj po nováčikoch ako Cryptohopper, Gunbot a Haasbot.

Stratégia 3: Spustite masternode na maximalizovanie výnosov, zatiaľ čo naakumulujete extra mince

Investori namiesto venovania všetkej pozornosti a času na obchodovanie, môžu zvážiť prevádzku uzla, čo prináša možnosť zárobku pasívneho príjmu vo forme extra mincí. Kryptomeny rozložené v portfóliu tak budú i naďalej profitovať z ich cenového zhodnotenia.

Prevádzkovanie masternodov sa môže zdať byť finančne náročné, preto sú ich operátori odmeňovaní tokenami podľa kryptomeny, ktorej sieť podporujú. Väčšina operátorov je odmeňovaná 5 až 20 % z blokovej odmeny a tieto odmeny pomáhajú operátorom kompenzovať náklady na beh uzla.

V roku 2017 bolo ešte takéto prevádzkovanie uzlov dosť finančne náročné, no v roku 2018 sa výrazne náklady znížili a možnosť zarobiť si pasívny príjem z krypto investícii sa stal lákavou. Operátori uzlov môžu tieto odmeny držať, obchodovať alebo predať na mnohých burzách. GoByte (GBX) je momentálne najobľúbenejšou sieťou na prevádzku masternodu. Výkonný riaditeľ tejto spoločnosti, Hisyam Nasir verí, že prevádzka masternodov má niekoľko výhod, dokonca i počas medvedieho trhu. „Tvorba mincí dovoľuje operátorom ušetriť náklady, čo je zrejme efektívnejšie než ich držanie.“

Hisyam vysveľuje:

Chod uzla je výhodným počas medvedieho trhu, pretože tvoríte nové mince na vyrovnanie poklesu ceny. Je to omnoho efektívnejšie, než držanie klesajúcej meny, ktorá neponúka žiadnu odmenu a zisk.

V prípade záujmu o GoByte masternode si prečítajte bližšie informácie na ich stránke tu.

 

Múdri investori si na rok 2019 pripravia multi investičný plán

Investori a obchodníci v dlhých, či krátkych pozíciach potrebujú mať niekoľko stratégií, aby boli pripravený na ďalšie obdobie v krypto sfére. Stratégie spomenuté v tomto článku sú jednou z niekoľkých možností a dobrým štartom, no zároveň plnia len informačný nie poradenský účel.

Adopcia blockchainu a partnerstvá medzi krypto start-upmi a zabehnutými medzinárodnými firmami rastú. Centralizované burzy už takmer skompletizovali investičné platformy i služby, ktoré prilákali najväčších inštitucionálnych investorov. Decentralizované burzy však pribúdajú a táto nová vlna peer-to-peer obchodu pravdepodobne prinesie viac retailových investorov, ktorí chcú obchodovať a používať ich kryptomeny.

Zdroj: bitcoinist.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...