Sledujte nás aj na

Diverzifikácia je kľúčovou zložkou na zachytávanie príležitostí a zmiernenie rizika vzniku pádov, ku ktorým môže nielen na kryptomenovom trhu dôjsť. V tomto článku Vám prinášame 3 tipy na zaujímavé projekty, ktoré by v blízkom, ale aj dlhodobom merítku mohli zaznamenať pozoruhodný vývoj.

V tomto článku je vyjadrený subjektívny názor autora. Úspech týchto projektov nie je zaručený. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

LISK (LSK)

LISK je decentralizovaná sieť s vlastným blockchainom. Jej unikátna vlastnosť spočíva v špecializovanej architektúre, ktorá dovoľuje vývojárom vytvárať decentralizované aplikácie dApps na bočných reťazcoch blockchian siete. LISK má určité podobnosti s NEO a ETH. Avšak na rozdiel od nich, LISK nebol navrhnutý pre inteligentné zmluvy (smart kontrakty), ale na vývoj rôznych aplikácií v rámci Lisk App SDK platformi. Natívny token LISK siete je LSK, ktorého primárnou úlohou je poháňať sieť. Všetky poplatkov za transakcie alebo prevádzkovanie dApps sú platené v LSK. Keďže vývojári potrebujú LSK aby mohli budovať a prevádzkovať dApps, s rastúcou sieťou LISK rastie aj dopyt po jej tokene.

LISK vyniká špecialne navrhnutými bočných reťazcami (sidechains) blockchain siete, ktoré zabezpečujú a udržujú hladký chod a prehľadnosť hlavného reťazca siete (mainchain). Na bočných reťazcoch sú prevádzkované dApps bez toho, aby to ovplyvnilo rýchlosť hlavného reťazca. Teoreticky by rýchlosť siete LSK mala rásť s budovaním ďalších bočných reťazcov.

20.2.2018 dochádza k rebrandingu LISK, čo pri tak značne diferencovanom produkte s reálnym využitím môže mať silný pozitívny dopad. Kryptokomunita všeobecne zaujíma pozitívne stanovisko voči rebrandingu dobrých produktov, ako to môžeme vidieť v prípade čínskeho NEO (pred rebrandingom známym ako AntShare). Navyše s ich zaujímavou roadmap-ou, LISK predstavuje zaujímavý projekt, ktorý sa oplatí sledovať.

Litecoin (LTC)

Na začiatku februára boli zverejnené údaje o nadchádzajúcich platobných službách LitePal a LitePay pre kryptomenu Litecoin (LTC) . LitePay je služba, ktorá umožní platiť LTC všade tam, kde sa dá použiť Visa. Služba bude okamžite konvertovať všetky platby z / do FIAT meny (napríklad amerického dolára). Obchodníci budú môcť akceptovať LTC, pričom budú zákazníkov môcť ihneď vyplatiť priamo na fiat bez akéhokoľvek rizika volatility cien. Služba LitePay má v úmysle účtovať 1% poplatok, čo je v priemere trikrát nižšia sadzba ako si účtujú kreditné karty. S LitePay si dokonca bude možné vybrať FIAT peniaze z bankomatu. Až na niekoľko výnimiek, kryptomeny boli čisto digitálnou záležitosťou. Avšak úspešné spustenie LitePay spojené s rastúcou popularitou LTC, môže znamenať prvý naozaj veľký vstup kryptomien do reálneho sveta v masívnom meradle.

Podrobnejšie informácie o LitePay a LitePal sa dočítate v našom článku tu.

S blížiacim sa termínom spustenia služby LitePay sa očakáva silný rast ceny LTC. Mnoho kryptomien po veľkých novinkách zažije rast, po ktorom niekedy nasleduje pád. No LitePay môže byť výnimkou, kedže prináša nástroj pre reálne využitie LTC. Pokiaľ sa neobjavia žiadne veľké prekážky a nedostatky v LitePay, môžeme očakávať rast LTC aj po jeho spustení.

Dragonchain (DRGN)

Dragonchain je blockchain platforma navrhnutá s dôrazom na obchodné využitie. Tím za touto platformou tvrdí, že sa jedná o najflexibilnejšiu, najbezpečnejšiu a najpriateľskejšiu platformu pre vývojárov. Medzi najpoprednejšie funkcie Dragonchainu patrí viacúrovňová podpora, jednoduchá integrácia, menový agnosticizmus a ochrana obchodných operácií a údajov.

Projekt Dragonchain začal už v roku 2015 v kanceláriách Disney v Seattle pod názvom Disney Private Blockchain Platform. Po počiatočnom vývoji tím využil komunitu W3C Blockchain, aby preskúmala a zdokumentovala viac ako 20 aplikácií a prípadov využitia tejto platformy. V októbri 2016 bola uvoľnená vo forme softvéru s otvoreným zdrojovým kódom.

Dragonchain je postavený na škálovateľnej decentralizovanej platforme, ktorá ponúka vstavanú ochranu všetkých obchodných údajov. Navyše podporu viacerých programovacích jazykov ako C #, Node, Java alebo Python ocení nejeden developer.

Blockchain dokáže inovovať každý aspekt nášho života vrátane obchodu. Veľké podniky si to veľmi dobre uvedomujú, no doteraz na trhu chýbala naozaj jednoduchá intuitívna platforma. A práve tu prichádza Dragonchain, ktorý má primárne slúžiť ako platforma pre podniky, ktoré si chcú vytvoriť ich vlastný blockchain. Dragonchain taktiež plánuje vytvoriť trh pre zdieľanie a predaj inteligentných zmlúv (smart konktraktov). Vývojári tak budú môcť prezentovať a speňažiť svoju prácu. Tento ekosystém môže vhodne povzbudzovať vývojárov, aby vytvárali stále lepšie aplikácie.

V skutočnosti sa Dragonchain prezentuje ako inkubátor nových projektov. Miesto, kde sú prítomní odborníci, kvalifikovaní predajcovia, vopred vytvorené knižnice inteligentných zmlúv a projekty, ktoré pomáhajú podnikom plne využívať flexibilitu inteligentných zmlúv.

Skúsený tím spojený veľkým menom ako je Disney, solídna roadmap-a a vysoké, ale realistické ciele robia z Dragonchainu veľmi zaujímavý projekt, ktorý sa najbližšie mesiace určite oplatí sledovať. Mohol by sa totiž stať veľkým hráčom na poli inteligentných zmlúv.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...