Sledujte nás aj na

Rastúci trend, ktorý začal pred mesiacom, nám síce posúva cenu kryptomenového trhu stále vyššie, no rýchlosť sa spomalila. V našej analýze si zhodnotíme cenový vývoj, priblížime si správanie trhu v takomto prostredí a pozrieme sa na možné scenáre pre Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

BTC/USD: Impulz pre rast je stále aktívny

Zdroj: tradingview.com

Od našej poslednej analýzy (ktorú si môžete pozrieť tu),  sa cena pohybuje stále v okolí zóny rezistencie $9,800 – $10,800. Pri takomto „váhavom“ pohybe ceny sa môže veľa investorov „zľaknúť“ a predčasne vystúpiť z trhu. V tomto prípade by to bolo rozhodnutie unáhlené, kedže trend je stále rastúci a konsolidácia je pred ďalším rastom nevyhnutná. Z hľadiska analýzy podľa Elliot wave, je piata vlna stále aktívna, pokiaľ nám cena nespadne pod $10,300 a preruší  trendovú líniu začatú vlnou 4.

ETH/USD: Ethereum v stave konsolidácie potvrdzuje silu trhu

Zdroj: tradingview.com

Vývoj ceny ETH je stále pozitívny, no v porovnaní s BTC alebo LTC zaostáva. Z jedného pohľadu to hrá v neprospech investorov, ktorý už majú v ETH investované, no na strane druhej to zdôrazňuje silu trhu. Cena pomaly vystupuje zo support zóny, pričom rast je založený na solídnom základe. Cenový vývoj sa dlhodobo drží v trojuholníku, ktorý nám ponúka veľký potenciál na nasledujúci vývoj.

LTC/USD: Prelomenie hranice $232 – začiatok tretej vlny?

Zdroj: tradingview.com

Vývoj ceny LTC je stále konsolidovaný v okolí $210, pričom sa nám tvorí väčšia „higher-low“ formácia. To znamená, že z krátkodobého hľadiska sa nám support zóna posúva neustále vyššie. Čím dlhšie sa nám cena pohybuje horizontálne, tým výraznejší bude následný nárast ceny po breakoute, čo nám zónu $300 vykresľuje ako veľmi reálnu a atraktívnu.

Pri zhodnotení trhu a Vašej situácie si vždy položte otázky: Kde nakúpiť a čo sa môže následne stať? Neustále majte na pamäti, že vývoj ceny nemusí a v podstate ani nie je vždy pozitívny. Dôležitá je Vaša situácia a „tolerancia risku“. Vždy si najprv zvážte, ako dlho sa plánujete v danom trhu zdržať a aký je daný risk vzhľadom na možný zisk. 

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...