Sledujte nás aj na

Na koniec týždňa máme pre vás pripravený zoznam toho najdôležitejšieho, čo sa udialo v kryptomenovom svete za posledných 7 dní.

Prehľad trhu

Tento týždeň sme opäť boli svedkami cenovej konsolidácie bitcoinu (BTC). Cena sa však hneď v začiatku týždňa prepadla pod level $11,000, ktorý figuroval ako zóna supportu posledný mesiac. Pokles sa však nezastavil a v polovici týždňa už cena BTC atakovala hranicu $9,000. Tam však nastal obrat a cena sa vrátila na psychologickú hranicu $10,000, kde sa približne nachádza aj teraz.

Cenový vývoj BTC na burze Kraken

Miernejší pokles zaznamenali altcoiny, a to v rozmedzí 2 až 10 %. Litecoin (LTC) a XRP si naopak o pár percent polepšili. Bitcoin SV (BSV) či Tezos (XTZ) si polepšili o viac ako 20 %.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien zostáva oproti minulému týždňu viac menej nezmenená. Jej hodnota je $288 miliárd.


Bitcoin

Bitcoin

$28,622.38

BTC 0.93%

Ethereum

Ethereum

$1,804.31

ETH -0.38%

XRP

XRP

$0.56

XRP -2.49%

Litecoin

Litecoin

$90.32

LTC -1.84%

Monero

Monero

$159.09

XMR 0.61%

Binance Coin

Binance Coin

$317.30

BNB -0.13%

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

$123.17

BCH -1.01%

NEO

NEO

$12.66

NEO -2.31%

IOTA

IOTA

$0.21

MIOTA -0.56%

Cardano

Cardano

$0.38

ADA -2.65%

Libra pred americkým Kongresom

Tento týždeň sa začalo vypočúvanie Davida Marcusa ako vedúceho projektu Calibra vo Facebooku pre americkým Kongresom. Výsluch bol rozložený na dva dni, a to 16.7. a 17.7.2019. Senát vyjadril svoje obavy a nalomenú dôveru voči spoločnosti Facebook napriek tomu, že sú otvorení podobným finančným inováciám. Spochybňovali napríklad aj nedemokratickú voľbu zatiaľ 27 členov Libra Association

Mnoho senátorov a kongresmanov prišli veľmi dobre pripravení a kládli skutočne dobré otázky. Marcus odpovedal trochu vyhýbavo, no ubezpečoval senát, že Liba nechce nijak súperiť s federálnym finančným systémom Ameriky ani žiadnej inej krajiny. Dodal, že pokiaľ nebudú splnené požadované regulácie a nariadenia Libru nespustia.

Detialne o tejto udalosti spolu s komentárom si môžete prečítať v našom článku:

Facebook začal obhajovať Libru pred americkým senátom

Čína vedie v záujme o Libru

Pri Libre ešte zostaneme. Je to už mesiac od vydania white paperu Libry. Podľa služby Google Trends je práve Čína krajinou, ktorá na Googli najviac vyhľadáva kľúčové slovo Libra.

Podľa údajov zo služby Google Trends je Čína od 18. júla prvou na zozname krajín, ktoré sa výrazne zaujímajú o digitálnu menu spoločnosti Facebook. Čína pozorne Libru sleduje nakoľko bude predstavovať veľkého konkurenta už používaným službám ako sú WeChat a Alipay

Na základe údajov má Čína najvyšší podiel vo vyhľadávaní kľúčového termínu Libra, s maximálnou hodnotou popularity dotazu 100. Medzi TOP päť krajín patrí St. Helena, ktorá sa umiestnila na druhom mieste s hodnotou 37, rovnako ako Singapur, Hong Kong a Kamerun. Naopak v Spojených štátoch, je záujem o Libru relatívne nízky.

Burza BitMEX je vyšetrovaná americkou CFTC

Podľa agentúry Bloomberg anonymné zdroje hovoria, že americký regulačný orgán vyšetruje populárnu bitcoinovú burzu BitMEX. CFTC (Commodity Futures Trading Commission) skúma, či burzu nepoužívajú americkí občania, nakoľko nie je u CFTC registrovaná.

BitMEX nie je platforma registrovaná cez CFTC, preto je pre Američanov nezákonné obchodovať s kryptomenovými derivátmi ponúkanými na tejto burze. Regulačný orgán CFTC má na starosti aj dohľad nad kryptomenovými produktami. Vyplýva to z federálneho rozhodnutia z roku 2018, ktoré deklaruje, že kryptomeny sú komodity. Z tohto dôvodu má Komisia právomoc kontrolovať podobné burzy a služby. 

Používatelia BitMEX aj v našich končinách môžu zaznamenať výpadky služby, dočasné zablokovanie účtov a v prípade používania VPN nastavenú na USA aj celkové zrušenie účtu. Z burzy tak za posledných pár dní odišlo vyše $73 miliónov v bitcoine.

Bitcoin Cash blockchain má pomôcť Ethereu so škálovaním

Zakladateľ Ethereum siete, Vitalik Buterin, prišiel s nečakaným návrhom, ako Etheru dočasne pomôcť s jeho problémom škálovania. Vitalik prekvapivo navrhuje, aby sa počas vývoja Ethereum 2.0 verzie používala konkurenčná Bitcoin Cash sieť. 

Vitalik Buterin prišiel tento týždeň s radikálnym návrhom riešenia pre škálovacie problémy Ethereum siete. Použitím Bitcoin Cash blockchainu, chce Ethereum sieti poskytnúť dočasnú dátovú vrstvu, v ktorej by sa vykonávala verifikácia.

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash sieť, ako dočasné riešenie pre Ethereum

Fork anonymnej kryptomeny Zcash – Ycash

Digitálna mena zameraná na ochranu súkromia Zcash (ZEC) prešla tento týždeň forkom, ktorý vyústil do novej blockchain siete s názvom Ycash.

Podľa tweetu Ycash Foundation bol prvý blok Ycashu vyťažený 19. júla v 4:36:51 nášho času. Ycash forkol Zcash blockchain vo výške bloku 570,000 a je nezávislý od spoločnosti Electric Coin Company, ktorá stojí za Zcashom.

Projekt Ycash bol oznámený v apríli, keď člen tímu Ycash Howard Loo odhalil, že spúšťajú prvý priateľský fork Zcash blockchainu. Podľa postu je projekt Ycash zameraný na obnovu ťažby kryptomeny na bežnom hardvéri.

V príspevku uverejnenom na jeho oficiálnych stránkach tím Ycash vysvetľuje, že Ycash je postavený na kóde Zcash a má s ním zdieľanú históriu čo znamená, že každý používateľ, ktorý vlastní svoje súkromné ​​kľúče Zcash v čase rozdelenia, získa rovnaké množstvo Ycash.

Čítajte tiež:



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...