Sledujte nás aj na

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnil pracovný portál Humans.net, by sa 29 % freelancerov radšej nechávalo vyplácať v kryptomenách ako cez banky a iné zaužívané platobné spôsoby, ako napríklad PayPal. Prieskum vykonaný na vzorke 1,100 freelancerov žijúcich v USA odhalil, že 18 % respondentov by chcelo dostávať všetky platby v kryptomenách. 11 % opýtaných by si zvolilo možnosť dostávať prostredníctvom digitálnych mien aspoň časť svojich príjmov.

Výhody kryptomien: PayPal účtuje poplatky vo výške 8 % pre švajčiarskych obchodníkov

Prečo by freelanceri používali kryptomeny?

Freelanceri často dostávajú cezhraničné platby od svojich zamestnávateľov keďže väčšinou pracujú pre zahraničné spoločnosti.

V súčasnosti existuje len obmedzený počet alternatív, prostredníctvom ktorých môžu freelanceri dostávať svoje platby – platformy ako Western Union, online platformy ako PayPal a bankové prevody.

PayPal a Western Union si za prevody účtujú poplatky, ktoré sú pre mnohých freelancerov príliš vysoké. Napríklad PayPal si účtuje poplatky od 3 % až do 10 % v závislosti od sumy či lokality. Za najmenšie platby do €2,500 sa percentá aktuálne pohybujú na úrovni 3.4 %. Znamená to že prevod €1,000 zo zahraničnej firmy na váš účet by stál €34 (plus fixný poplatok €0.35).

Najznámejšie kryptomeny ako bitcoin (BTC), litecoin (LTC) či ether (ETH) umožňujú freelancerom prijímať platby takmer okamžite a s nízkymi poplatkami, najmä pri veľkých platbách. Na zaužívaných systémoch je pomerne ľahké spracovať malé platby. Avšak akonáhle veľkosť platby presiahne $10,000 dolárov, zapája sa do procesu množstvo regulačných orgánov. V takomto prípade môže nastať prísna a dlhá overovacia doba, kým skutočne obdržíte svoje peniaze.

17. novembra spoločnosť Binance, najväčšia burza kryptomien na svete, poslala $600 miliónov v bitcoine za poplatok $7. Takú čiastku by pravdepodobne ani nebolo možné poslať cez PayPal a podobné služby. Navyše, aj keby niekto chcel poslať $600 miliónov cez PayPal v rámci USA, poplatok vo výške 2.9 % by znamenal poplatok vo výške $17.4 miliónov, na rozdiel od $7 na Bitcoin blockchaine.

5 altcoinov do ktorých investovať v roku 2019

Tak prečo nie kryptomeny?

Hlavnou slabinou kryptomien je masová adopcia. Napríklad v našich končinách ešte nie sú kryptomeny akceptované ako platidlo za bežné tovary a služby. Niekde, skôr v susednom Česku si už dáte aj kávu či obed a platiť môžete v BTC alebo LTC. Stále však vzniká potreba zamieňať kryptomeny za klasické peniaze, čo takisto stojí čas a poplatky.

V krajinách, ako je Južná Kórea alebo Japonsko, kde sa dá Bitcoin zameniť veľmi rýchlo a lacno, s poplatkom nižším ako $1 sú platby prostredníctvom kryptomien veľmi praktické.

Avšak v krajinách, ako je India, kde burzy nemôžu operovať kvôli nejasným regulačným zákonom, je zámena kryptomien za fiat takmer nemožná.

Víkendový ฿ulletin: Tri jednoduché metódy ako si vytvoriť vyvážené portfólio

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...