Sledujte nás aj na

Na koniec týždňa máme pre vás pripravený zoznam toho najdôležitejšieho, čo sa udialo v kryptomenovom svete za posledných 7 dní.

Prehľad trhu

Prvá polovica tohto týždňa sa niesla v rastúcom duchu. Na grafe BTC vidíme od minulej nedele do utorka zelené denné sviečky. To viedlo k pozitívnym reakciám a predikciám rastu. Cena BTC vystúpala skoro až na $13,000. V stredu sa tento trend otočil a bitcoin započal cenový pokles, ktorý trvá dodnes. Z ceny $12,850 sa bitcoin aktuálne prepadol pod level $10,500 a je možné očakávať ďalší pokles.

Cenový vývoj BTC na burze Kraken

Cenový vývoj BTC na burze Kraken

Bitcoinu sa tak z cenového hľadiska tento týždeň veľmi nedarilo, a to sa prejavilo aj na altcoinoch, ktorých cena sa prepadla ešte výraznejšie. Zatiaľčo sa cena BTC na týždňovom grafe prepadla o približne 7 %, top altcoiny vykazujú stratu v desiatkach percent. Ether (ETH), XRP, litecoin (LTC) či EOS zaznamenali za posledný týždeň vyše 20-percentnú stratu.

Všetko sa to odzrkadľuje aj na celkovej trhovej kapitalizácii kryptomien. Tá sa prepadla oproti minulému týždňu až o $40 miliárd. Jej aktuálna hodnota je $285 miliárd.


Bitcoin

Bitcoin

$27,073.79

BTC -2.21%

Ethereum

Ethereum

$1,873.01

ETH -1.25%

XRP

XRP

$0.51

XRP -2.88%

Litecoin

Litecoin

$91.22

LTC -0.66%

Monero

Monero

$146.34

XMR -4.38%

Binance Coin

Binance Coin

$306.11

BNB -1.45%

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

$113.07

BCH -0.69%

NEO

NEO

$10.38

NEO -2.44%

IOTA

IOTA

$0.20

MIOTA 0.75%

Cardano

Cardano

$0.37

ADA -1.91%

Nová obchodná platforma od ShapeShift, v ktorej ste držiteľmi svojich kľúčov

ShapeShift predstavil novú obchodnú platformu, ktorá umožňuje jej používateľom nakupovať a predávať viac ako 50 kryptomien a tokenov s tým, že používateľ je výhradným držiteľom svojich privátnych kľúčov. Obchodovanie na tejto platforme vyžaduje pripojenie hardvérovej peňaženky, v súčasnosti sú podporované Trezor a KeepKey, v dohľadnej dobe k nim pribudne aj Ledger. Súbežne s obchodovaním kryptomien môžu klienti tejto platformy využívať aj nákup priamo za americký dolár. ShapeShift predstavením tejto platformy reaguje na neustále zvyšujúci sa dopyt po obchodných platformách, v ktorých na rozdiel od konvenčných centralizovaných kryptobúrz vlastníte privátne kľúče, a tak máte svoje aktíva plne pod kontrolou.

ShapeShift predstavil non-custodial platformu s podporou hardvérových peňaženiek

SEC schválila prvý blockchain token

Delawerská blockchainová organizácia Props PBC ako prvá vo svete vydala token schválený Americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorý spadá pod regulačnú kategóriu A+. Token figuruje na Ethereum blockchaine a podľa oficiálneho oznámenia poháňa platformu Props, ktorá je schopná konvertovať blockchain infraštruktúru do aplikácií tretích strán. Samotný vývojári prirovnávajú ich platformu k riešeniu typu plug-and-play pre aplikácie za účelom integrácie tokenov Props. Samotný token slúži ako forma odmeňovania a môže byť použitý v aplikáciách na posilnenie angažovanosti používateľov, ako napríklad v rámci streamingových platforiem YouNow a XSplit – streamingových služieb zameraných na počítačové hry.

Americký prezident Donald Trump tweetoval na tému kryptomien

V sérii tweetov vyjadril prezident Spojených štátov Donald Trump svoj negatívny názor na kryptomeny ako celok, citujúc konkrétne Bitcoin a Libru. Čo podnietilo Trumpa k vydaniu týchto príspevkov ostáva nejasné. Prišli však po Trumpovom summite sociálnych médií. Jedná sa o konferenciu, ktorá sa koná za uzavretými dverami, na ktorej sa stretli mnohí pravicoví pozorovatelia sociálnych médií. Tí pravdepodobne upozornili Trumpa na zvyšujúci sa záujem o kryptomeny ako aj na pripravovanú digitálnu menu Facebooku Libra.

Nasledujúci týždeň sa uskutoční aj vypočúvanie v americkom Kongrese týkajúce sa projektu Libra. To je naplánované na budúci utorok a stredu, 16. júla a 17. júla.

Libra: 10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o digitálnej mene Facebooku

Binance spálila ďalšie tokeny

Binance, popredná svetová kryptomenová burza avizovala dokončenie pravidelného štvrťročného, v poradí ôsmeho pálenia Binance Coin (BNB) tokenov. Toto spálenie – termín pre zničenie mincí – prebehlo v súlade s BNB white paperom. Tentokrát došlo k spáleniu až 808,888 BNB, ktoré boli pôvodne pridelené samotným zamestnancom Binance. Počet spálených tokenov má hodnotu približne $23.8 miliónov. Samotná spoločnosť vo svojom blogu uviedla, že spomínané tokeny boli odmenou za budovanie Binance ekosystému. Konečné množstvo BNB tokenov je naplánované na 100,000,000 BNB. Súčasne je v obehu 189,000,00 BNB, čo znamená, že v blízkej dobe bude spálených ešte 89,000,000 BNB. Históriu a využitie BNB tokenov si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Binance Coin (BNB): Token burzy Binance

Hacknutá japonská burza Bitpoint

Japonská kryptoburza Bitpoint pozastavil všetky služby po strate $32 miliónov, o ktoré prišla po tohtotýždňovom hackerskom útoku.  Útočníci odcudzili najmä XRP a bitcoin (BTC), ale aj ďalšie kryptomeny.

V oficiálnom oznámení 12. júla burza Bitpoint odhalila, že prišla o približne 3.5 miliardy jenov (~$32 miliónov). 2.5 miliardy jenov (~ $23 miliónov) patrilo používateľom a traderom a 1 miliarda jenov (~ $9.2 milióna) patrilo burze samotnej.

7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúťZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...