Sledujte nás aj na

Prinášame vám informácie a kryptomenové správy, ktoré sa odohrali v 27. týždeň roku 2019. 

Prehľad trhu

Prvý prázdninový týždeň sa niesol na kryptomenovom trhu v duchu miernej stagnácie. Bitcoin (BTC) osciluje okolo cenovej úrovne $11,000. Stále sa nachádzame nad psychologickou cenovkou $10,000. Aj keď sa cena BTC na začiatku týždňa mierne prepadla, po zvyšok týždňa sa dokázala vrátiť až na $12,000. V utorok sa cena bitcoinu na chvíľu prepadla aj pod $10,000.

Kryptomenové správy: Cenový vývoj bitcoinu (BTC) na burze Kraken

Cenový vývoj bitcoinu (BTC) na burze Kraken

Podobne kľudnejší týždeň majú za sebou aj altcoiny. Výrazná cenová aktivita sa v Top 20 altcoinov odzrkadlila iba na cene monera (XMR) či Tezosu (XTZ). Kráľ anonymných kryptomien XMR si polepšil o viac ako 10 % a XTZ až o 20 %. Litecoin (LTC) a Cardano (ADA) sa na týždňovom grafe prepadli podobne o 7 %.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien oproti minulému týždňu narástla o $7 miliárd. Jej aktuálna hodnota je $327 miliárd.


Bitcoin

Bitcoin

$27,085.20

BTC -2.17%

Ethereum

Ethereum

$1,873.10

ETH -1.24%

XRP

XRP

$0.51

XRP -3.06%

Litecoin

Litecoin

$91.11

LTC -0.78%

Monero

Monero

$146.67

XMR -4.16%

Binance Coin

Binance Coin

$306.00

BNB -1.48%

NEO

NEO

$10.37

NEO -2.54%

IOTA

IOTA

$0.20

MIOTA 1.05%

Tezos

Tezos

$0.90

XTZ -2.88%

Hash rate siete Bitcoin dosahuje nové rekordy

Podľa najnovších údajov spoločnosti Blockchain.com dosiahla miera výpočtovej sily (hash rate) Bitcoin siete najvyššiu úroveň v histórii. Hash rate meria množstvo výpočtového výkonu, ktorý sa v súčasnosti používa nie len na zabezpečenie siete. Nový rekord odráža oživenie záujmu o ťaženie bitcoinu, ktoré postupne stúpa od januára 2019. Tento trend však zvyšuje tlak na spoločnosti vyrábajúce ťažobné zariadenia, ktorých je už tak nedostatok. Súčasné podmienky pripomínajú situáciu tretieho štvrťroka 2017, kedy bol dopyt po ťažobných zariadeniach trojnásobne vyšší ako samotná ponuka.

Rastúci hash rate Bitcoin siete

Rastúci hash rate Bitcoin siete

Namiesto ceny bitcoinu sa zamyslime nad technológiou a slobodou, ktorú prináša

Záujem o blockchain spoločnosti naďalej rastie

V prvej polovici roka 2019 bolo pre blockchain startupy a spoločnosti vyzbieraných viac ako $822 miliónov. Nová správa o stave blockchain priemyslu od spoločnosti Outlier Ventures naznačuje, že investori sú stále ochotní investovať do nových blockchain spoločností.

Podľa prieskumu sa v prvej polovici roku 2019 vyzbieralo viac ako $822 miliónov pre približne 279 začínajúcich spoločností. Z toho viac ako polovica bola investovaná do novo-založených spoločností v počiatočnom štádiu, čo naznačuje, že blockchain priestor naďalej priťahuje investorov. V správe sa uvádza, že hoci takýto nárast o záujem nebýva obvyklí, samotný finančný ekosystém rizikového kapitálu sa stále javí ako zdravý.

Tether migruje na Ethereum sieť

Najpoužívanejší stable coin viazaný na americký dolár, Tether (USDT), započal svoju migráciu na Ethereum blockchain. Z pôvodných Bitcoin Omni adries sa postupne USDT presúva na Ethereum sieť, pričom v súčasnosti už 40 % USDT tokenov používa ERC-20 štandard. Popredné kryptomenové burzy Poloniex a Binance oznámili, že už začali s presúvaním tokenov na nové adresy.

Zatiaľ čo dominancia Bitcoinu nad kryptomenovým trhom je nesporná, protokoly založené na Bitcoine sa pomaly stávajú menej populárnymi. Neustále sa zvyšujúca miera adopcie zvyšuje celkový počet transakcií nad väčšiu mieru, ako je protokol Omni na báze Bitcoin blockchainu schopný zvládnuť. To je hlavný dôvod, prečo mnohé kryptomeny s vysokým počtom transakcií začali presúvať svoje mince na iné platformy.

Víkendový ฿ulletin: Bitcoinová adresa detailne

Burza Binance zalistovala Dogecoin

Fanúšikovia Dogecoinu sa konečne dočkali. Od 5. júla je možné túto kryptomenu obchodovať na poprednej kryptomenovej burze Binance, a to v menových pároch DOGE/BNB, DOGE/BTC, DOGE/USDT, DOGE/PAX a DOGE/USDC.

Po tom, ako Binance oznámila zalistovanie Dogecoinu, cena tejto kryptomeny narástla o 30 %. Dogecoin pôvodne začal viac menej ako vtip, keď Billy Markus z Portlandu v Oregone vytvoril túto kryptomenu podľa populárneho meme „doge“, ktoré reprezentuje psie plemeno Shiba Inu. Odvtedy však tento projekt chytil momentum a v súčasnosti je táto kryptomena s trhovou kapitalizáciou viac ako $503 miliónov 29. najsilnejšia na trhu.

Čítajte tiež ďalšie kryptomenové správy:Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...