Sledujte nás aj na

Na záver týždňa vám prinášame prehľad správ a udalostí zo sveta kryptomien.

Prehľad trhu

Cena bitcoinu (BTC) sa posledných pár týždňov konsolidovala okolo hranice $8,000. Tento týždeň, respektíve víkend bola cena najväčšej kryptomeny vytlačená ešte vyššie. Bitcoinu sa po dlhom čase podarilo prekonať level na cene $9,000. Ako týždňové maximum môžeme považovať cenu približne $9,400. Na tejto cene sa BTC pohyboval naposledy v máji 2018, odvtedy ubehlo už 13 mesiacov.

Celkovo sa cenová aktivity bitcoinu dá považovať za stále veľmi špekulatívnu. Odborníci a analytici hovoria, že sa nám podarí v blízkej dobe prekonať psychologickú hranicu $10,000, a dokonca sa pozrieme aj vyššie. Rovnako sme boli svedkami prvého testu support levelu na úrovni $9,000 až $9,100. To či budú mať pravdu ukáže nasledujúcich pár dní.

Cenový vývoj BTC na burze Kraken

Bitcoin tak na týždňovom grafe zaznamenal bezmála 20-percentný nárast. Táto cenová akcia potiahla aj niektoré popredné altcoiny. Výrazne sa darí litecoinu (LTC), etheru (ETH), čínskej kryptomene NEO alebo aj moneru (XMR). Menšie zisky vykazuje XRP, Binance Coin (BNB) či IOTA.

Celková trhová kapitalizácia tento týždeň narástla o slušných $40 miliárd. Jej aktuálna hodnota sa pohybuje okolo $285 miliárd.


Bitcoin

Bitcoin

$28,644.82

BTC 1.01%

Ethereum

Ethereum

$1,805.21

ETH -0.33%

XRP

XRP

$0.55

XRP -4.23%

Litecoin

Litecoin

$90.20

LTC -1.97%

Monero

Monero

$160.61

XMR 1.57%

Binance Coin

Binance Coin

$317.30

BNB -0.13%

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

$123.37

BCH -0.85%

NEO

NEO

$12.63

NEO -2.55%

$0.21

IOTA 0.71%

Bakkt je konečne pripravený spustiť obchodovanie s Bitcoin futures kontraktami

Podľa posledných správ je Bakkt, inštitucionálna kryptomenová burza zameraná na futures kontrakty a podporovaná najmä materskou spoločnosťou New York Stock Exchange (Intercontinental Exchange), pripravená na spustenie beta testovacej fázy. Spustenie sa očakáva už v júli. Očakáva sa tiež, že Bakkt umožní investorom obchodovať futures kontrakty založené na bitcoine (BTC). Burza už niekoľko mesiacov pracuje na doladení potrebných detailov s americkými regulátormi. Mnohí sa domnievajú, že úplné spustenie tohto investičného nástroja pre priláka do kryptomenovej sféry inštitúcie a veľkých investorov. To by mohlo mať za následok cenové zhodnotenie BTC a jeho investícií.

K Facebooku a jeho “kryptomene” sa pridávajú veľkí hráči

Každý deň sa dozvedáme nové a nové informácie o formujúcom sa kryptomenovom projekte z dielne Facebooku. Posledné zistenia publikované vo Wall Street Journal (WSJ) hovoria, že firmy, ktoré reprezentujú rôzne oblasti financií, elektronického obchodu, rizikového kapitálu a telekomunikačného priemyslu, investovali alebo investujú približne $10 miliónov do konzorcia, ktoré bude riadiť nadchádzajúci digitálny token spoločnosti Facebook. Ten po novom dostal meno Libra (namiesto pôvodného GlobalCoin; všetko sú to však len dohady, oficiálny názov zatiaľ predstavený nebol).

WSJ zopakoval, že výsledkom tejto kryptomenovej snahy giganta sociálnych sietí bude údajne stablecoin, naviazaný na kombináciu národných fiat mien, aby sa zabránilo kolísaniu jeho ceny.

Za validáciu GlobalCoin transakcií bude Facebook účtovať $10 miliónov

Rozhovory s niektorými investičnými partnermi stále pretrvávajú a zoznam členov konzorcia stále nie je finálny. Samotné konzorcium si nateraz hovorí Libra Association. Aktuálne sem patria spoločnosti ako Visa, PayPal, Mastercard, Coinbase, Uber, Lyft, Spotify, a16z, eBay, Union Square Ventures či Stripe. Caitlin Long, bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti Morgan Stanley, verí, že projekt bude poháňať masové prijatie kryptomien. Vysvetľuje, že úsilie o vzdelávanie venované venezuelskému Petro (digitálne aktívum podporované ropou, ktoré malo zachrániť hyperinflačnú ekonomiku národa) zrejme viedlo k „prudkému nárastu používania bitcoinu vo Venezuele. To isté by sa mohlo zopakovať aj v tomto prípade, ale s oveľa väčšou používateľskou základňou.

Twitter takisto napreduje so svojimi plánmi v oblasti kryptomien

Jack Dorsey, CEO spoločnosti Twitter a Square je takisto veľkým zástancom Bitcoinu a kryptomenovej adopcie. Začiatkom tohto roka povedal, že sa chce striktnejšie zamerať práve na oblasť kryptomien. Spoločnosť Square Crypto sa tak neustále formuje, no tento týždeň bolo oznámené meno prvého oficiálneho člena tímu. Je ním Steve Lee, bývalý riaditeľ v spoločnosti Google.

Úsilie tímu o poskytnutie riešení pre kryptomenové odvetvie bude údajne celé open source. Dorsey hovorí, že bezpečnosť a menová efektívnosť sú oblasti, ktorým sa s tímom budú venovať najviac, ako aj potenciálne menšie problémy, ako sú napríklad revízie softvérových kódov, ktoré uvádza Dorsey ako hlavný problém pri bitcoine (BTC).

Plánovaný tím bude údajne malá skupina pozostávajúca z niekoľkých skúsených kryptomenových softvérových inžinierov a jedného dizajnéra. Dorsey plánuje pracovať priamo s tímom.

Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey: Bitcoin neporazí žiadna kryptomena!

Binance obmedzí obchodovanie pre amerických investorov, uvedie novú službu binance.us

Tento týždeň, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng „CZ“ Zhao, poukázal na to, že jeho platforma zmenila podmienky poskytovania služieb. V aktualizovanom dokumente sa píše, že obchodníci so sídlom v Spojených štátoch budú mať čoskoro obmedzený prístup k burzovým službám dostupných na binance.com. Aktualizované podmienky vstúpia do platnosti v septembri tohto roka.

Burza Binance oznámila 28 nových možností využitia BNB tokenu

Binance samozrejme nechce prísť o svoj podiel na americkom trhu, a preto hľadá vhodné riešenia tohto problému. Aby sa vyplnila vzniknutá medzera, Binance sa spojila s partnerom BAM Trading, aby vytvorili vyhovujúcu lokálnu verziu kryptoburzy. Nová platforma, vhodne pomenovaná Binance America, je partnerom spoločnosti registrovanej pod finančným regulátorom FinCEN a očakáva sa jej spustenie v “najbližších” mesiacoch.

Coinbase Card spustená v šiestich európskych krajinách

Kryptomenová burza a peňaženka Coinbase so sídlom v Spojených štátoch spustila svoju debetnú kartu Visa v šiestich európskych krajinách.

Od tohto týždňa môžu držitelia kariet v Španielsku, Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Írsku a Holandsku používať karty, ktoré sa synchronizujú priamo s ich účtami Coinbase. Karta prichádza ako mobilná aplikácia pre iOS a Android a ako fyzická karta, ktorú možno použiť aj na výber fiat mien z bankomatov.

Nová možnosť z dielne spoločnosti Coinbase umožňuje používateľom míňať kryptomeny z ich Coinbase účtov všade tam, kde prijímajú karty Visa. Používatelia sa môžu prostredníctvom aplikácie rozhodnúť, ktorú kryptomenu chcú použiť na uskutočnenie platby, zatiaľ čo Coinbase prevedie krypto na hotovosť, samozrejme za poplatok.

Kartu si v Česku a na Slovensku zatiaľ vyskúšať nemôžeme, ale Coinbase Card sa veľmi rýchlo rozrastá. Kedy a či vôbec príde karta aj k nám zatiaľ nie je jasné.

Počet kryptomenových bankomatov atakuje hranicu 5,000 kusovZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...