Sledujte nás aj na

Koniec týždňa znamená opäť dávku kryptomenových správ a dôležitých udalostí z tejto oblasti, ktoré priniesol 20. týždeň 2019.

Prehľad trhu

Kryptomenový trh zažíva prakticky od začiatku apríla cenový boom. Trhová kapitalizácia od prvého apríla 2019 narástla o $100 miliárd. Bitcoin ako kryptomena číslo jedna po dlhej dobe prekonal cenový level $8,000 a cena tento týždeň atakoval až hranicu $8,500. Tak tomu bolo do štvrtka. V piatok nadránom však prišla výrazná cenová korekcia. Tá zatlačila cenu bitcoinu nižšie, na úroveň $7,300. Na chvíľu sa cena prepadla až na $6,100 a v komunite sa objavili podozrenia z cenovej manipulácie. V nedeľu v skorých ranných hodinách ale opäť nastal cenový nárast, ktorý cenu BTC vyhnal naspäť k levelu $8,000.

Aktuálny cenový vývoj bitcoinu (BTC)

Percentuálne nárasty všetkých hlavných kryptomien sa na týždňovom grafe aj po korekcii a následnej pumpe pohybujú v rozsahu od 10 do 30 %. Výrazne si polepšil ether, až o 35 % a jeho cena už atakuje 260 dolárov. XRP token narástol za týždeň o 10 centov na cenu 40 centov. Litecoin atakuje sumu 92 dolárov a darilo sa aj na poli anonymných kryptomien kde monero narástlo o 30 percent. Momentálne sa obchoduje za cenu okolo 86 dolárov.

Už spomínaná trhová kapitalizácia kryptomien sa pohybuje na úrovni $250 miliárd. Za posledných 24 hodín tak narástla o $20 miliárd.

Bitcoin

Bitcoin

$9,434.72

BTC -0.62%

Ethereum

Ethereum

$225.14

ETH 1.90%

XRP

XRP

$0.20

XRP -0.80%

Litecoin

Litecoin

$45.25

LTC 1.00%

Monero

Monero

$66.18

XMR -1.18%

Binance Coin

Binance Coin

$17.16

BNB 0.47%

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash

$240.34

BCH 0.08%


Binance opäť spúšťa vklady a výbery

Po útoku na jednu z najväčších kryptomenových búrz na svete, Binance, boli pozastavené všetky vklady a výbery. Hackeri vtedy odcudzili až 7 tisíc BTC, čo je v prepočte asi $40 miliónov. Na posilnení bezpečnosti celej platformy pracoval tím burzy nepretržite a po desiatich dňoch znovu obnovili vklady aj výbery. Celý incident riešila burza veľmi transparentne. Changpeng Zhao, výkonný riaditeľ Binance neustále informoval a aj informuje o dianí na svojom Twitter účte.

Token burzy Binance, Binance Coin aj napriek nepriaznivým správam dosiahol svoje nové cenové maximum na úrovni $29.

Changpeng Zhao: Binance obnoví vklady a výbery už v utorok

Konflikt v spoločnosti TRON

Spoluzakladateľ a technologický riaditeľ TRONu, Lucien Chen, oznámil odstúpenie zo svojej pozície. Svoje rozhodnutie zdôvodnil diametrálne odlišným uhlom pohľadu na základnú ideológiu tohto projektu ako má jeho líder Justin Sun.

Technický expert na oblasť big data, Lucien Chen, je sklamaný z toho, že sa TRON odklonil od svojho prvotného zámeru – byť decentralizovanou sieťou. Lucien pritom stál po boku Justina Suna od samého začiatku tohto projektu. Spolupodielal sa na jeho prechode na vlastný mainnet, na akvizícii BitTorrentu ako aj na spustení decentralizovaných aplikácií.

Konflikt v TRONe: Spoluzakladateľ odchádza kvôli ideovým rozkolom – Tron Foundation ho obvinila zo sprenevery

Microsoft chce chrániť vašu identitu pomocou Bitcoinu

Microsoft buduje decentralizovanú identifikačnú sieť (DID), spoločnosť to oznámila 13. mája. Rozhodla sa k tomu využiť práve Bitcoin blockchain.

V príspevku spoločnosť uviedla, že infraštruktúra, známa ako Identity Overlay Network (ION), je založená na vyvíjajúcom sa súbore otvorených štandardov vytvorených v spolupráci s nadáciou Decentralized Identity Foundation.

Microsoft tvrdí, že jeho prístup rieši otázky priepustnosti a škálovatelnosti a dodáva, že aj „najrobustnejšie, decentralizované verejné blockchainy dokážu pracovať v rádoch len desiatkach transakcií za sekundu. To je vzdialené objemu, ktorý by si vyžadoval svet plný DID sietí. Tisíce operácií za sekundu bude možné dosiahnuť pomocou nášho riešenia”.

V príspevku sa ďalej píše:

„Veríme, že každý človek bude potrebovať decentralizovanú digitálnu identitu, ktorú bude vlastniť a riadiť výlučne daná osoba. S podporou vlastných identifikátorov, ktoré umožňujú bezpečné a zachovanie súkromia. Táto vlastná identita sa musí bez problémov integrovať do ich života a je potrebné umiestniť ju do centra všetkého, čo robia v digitálnom svete.“

Daniel Buchner, programový manažér tímu Microsoft Identity, uviedol, že cieľom decentralizovaných sietí je odstrániť kontrolu, ktorú majú aplikácie, služby a organizácie nad digitálnymi identifikátormi, ako sú e-mailové adresy a používateľské mená.

Spoločnosť Microsoft si kladie za cieľ vytvoriť ekosystém, kde „miliardy ľudí a nespočetné množstvo zariadení môže bezpečne spolupracovať prostredníctvom systému založeného na open-source štandardoch“.

Amazon si patentoval Proof-of-Work blockchain systém

Obchodný gigant Amazon získal patent na generovanie hashovacích stromov (merkle tree) ako výsledok riešenie algoritmu Proof-of-Work (PoW). Potvrdzuje to dokument zo 14. mája.

Zdá sa, že Amazon, ktorý sa v poslednom čase coraz výraznejšie zaujíma o technológiu blockchain, sa odteraz zameria aj na vývoj špecifickej variácie tohto nástroja.

Konkrétne sa patent zameriava na hashovacie stromy (merkle trees). Jedná sa o dátovú štruktúru používanú na rýchle overovanie údajov v blockchainoch.

Proof-of-Work je algoritmus založený na vykonaní určitej výpočtovej sily, ktorý sa používa pri bitcoine (BTC) a niektorých ďalších veľkých kryptomenách, ako litecoin (LTC), dogecoin (DOGE) a monero (XMR).

„Tento dokument opisuje techniky používania hashovacích stromov ako riešenia PoW úloh,“ uvádza patent.

Presné plány spoločnosti Amazon zostávajú nejasné. Patentový dokument sa nevzťahuje na špecifické použitia v rámci kryptomien alebo blockchain systémoch priamo. Takisto ostáva stále nejasná vízia a postoj spoločnosti voči kryptomenám ako novému fenoménu.

Čítajte ďalej:Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...