Sledujte nás aj na

Po pomerne úspešnej minulotýždňovej analýze, ktorú si môžete pozrieť tu, opäť je na čase nazrieť do vývoja trhu, zhodnotiť situáciu a pripraviť si vlastnú stratégiu, ktorou sa budete uberať. Uplynulý týždeň sa potvrdil krátkodobý rastúci trend, no z dlhodobého hľadiska sme stále neprekonali trend klesajúci. Bude sa v najbližších dňoch pokúšať Bitcoin o zmenu trendu? Poďme sa na to spolu pozrieť.

BTC/USD: Pohyb v okolí klesajúcej línii, kam ďalej?

Za posledný týždeň dokázal Bitcoin po úspešnom breakoute zo support zóny nabrať na sile a testovať klesajúcu dlhodobú líniu na úrovni $11,300. V priebehu hodiny sme boli svedkami dvoch neúspešných pokusov, po ktorých nasledovala konsolidácia v našej rezistence zóne $9,800 až $10,800. Ak si chce Bitcoin udržať dvojtýždňový rastúci trend, musí v najbližších dňoch opať testovať klesajúcu líniu. Dokáže túto silnú rezistenciu prelomiť? V tejto zóne je najdôležitejšou úlohou tradera správne zvoliť svoj risk manažment a nenechať sa strhnúť davom. V prípade neúspešného pokusu o zmenu trendu môžeme opäť testovať support v okolí $8,000.

ETH/USD: Únik zo support zóny, krátkodobý rastúci trend potvrdený

Či už Ethereum nasleduje pohyb Bitcoinu alebo nie, z grafu môžeme vidieť, že po prelomení support zóny nasledoval pekný nárast až do prvej zóny $957 – $1,039. Momentálne prebieha konsolidácia v okolí stúpajúcej trendovej línie vytvorenej za posledné 2 týždne. V prípade úspešného podržania rastúceho trendu môžeme testovať ďalšiu rezistenciu na úrovni $1,147 – $1,258. Nastúpi do trhu dostatok investorov, aby sme udržali rastúcu trendline alebo budeme retestovať support zónu? Toho by sme mali byť svedkami v blízkej dobe.

LTC/USDZmena trendu potvrdená, kedy nakúpiť?

Litecoin, ako jedna z mála mien, pri ktorej bola dlhodobá klesajúca línia prelomená bez akýchkoľvek pochybností, potom nasledoval nárast o necelých $80. Zóna rezistencie $231 – $265 bola dosiahnutá v priebehu 2 dní. Našou snahou bude uzavrieť long term pozície v najbližšej konsolidácii, ktorú môžeme očakávať pri dosiahnutí rastúcej trendline.

Na záver sme si pre Vás pripravili analýzu Ethereum Classic. Vývojársky tím ETC nedávno oznámil projekt Callisto Network Project, ktorý bude mať za následok Callisto airdrop CLO 1:1 pre držiteľov ETC, čo pre nás znamená veľmi zaujímavú možnosť investície.

ETC/USD: ETC holderi sa pripravujú na Callisto Airdrop

Po dosiahnutí support zóny $13.7 – $16 sa začal pre ETC tvoriť výrazný rastúci trend, ktorý je umocnený očakávaným airdropom, ktorý sa bude konať približne 5. marca. Každý holder ETC, obdrží Callisto (CLO) v pomere 1:1. Na ETC blockchaine bude spravený snapshot siete na bloku číslo 5,500,000. Callisto bude mať samostatný blockchain založený na protokole Ethereum, ktorý bude založený na takzvanom Cold Staking princípe – držiteľ CLO bude odmeňovaný za držanie coinov v sieti. Čo nám tento pripravovaný airdrop prinesie z hľadiska ceny ETC sa nechajme prekvapiť.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...