Sledujte nás aj na

Prvý poveľkonočný týždeň je takmer za nami a my Vám prinášame prehľad najpodstatnejších informácií z kryptosféry.

Obsah:

  • Prehľad trhu
  • Ethereum pravdepodobne zvýši odmenu za staking

  • Bitfinex čelí obvineniam z podvodu

  • Samsung vyvíja svoj vlastný blockchain, skúma možnosti vytvorenia „Samsung Coinu“

Prehľad trhu

Bitcoin začal týždeň s cenovkou $5,285 a trhovou kapitalizáciou $93.3 miliárd. Počas utorka došlo k miernemu rastu, ktorý vyvrcholil v stredu na úrovni $5,640. Bohužiaľ, neschopnosť trhu udržať rastúci trend v spojení s negatívnym sentimentom generovaným kauzou Bitfinex (popísaná nižšie v článku)  sa manifestoval do pádu ceny BTC. Pokles sa zastavil až na cenovke $5,200, ktorá sa ukázala ako silná support zóna, keďže BTC ani po opakovanom testovaní nedokázal pod túto hranicu padnúť. BTC uzatvára týždeň na úrovni $5,300 s trhovou kapitalizáciou $93.8 miliárd, čo oproti stavu zo začiatku týždňa predstavuje len minimálnu zmenu.

Vývoj ceny BTC počas 17. týždňa.

Na druhú stranu, pre altcoiny nebol tento týždeň až tak zhovievavý. Takmer všetky altcoiny, vrátane tých najsilnejších, zaznamenali pokles na cene približne o 10 až 15 %. Celková trhová kapitalizácia kryptomien za posledných 7 dní klesla o $3 miliardy. Z týchto faktov vyplýva, že podstatná časť kapitálu, ktorá z trhu neodišla, bola preliatá z altcoinov do BTC.

Ethereum pravdepodobne zvýši odmenu za staking

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin predložil návrh na zvýšenie odmeny, ktorá bude vyplácaná v rámci blížiaceho sa nového konsenzus algoritmu Proof-of-Stake. Motiváciou za týmto nápadom je zvýšenie počtu používateľov zapojených do procesu validácie, čo priamo vedie k zvýšeniu celkovej bezpečnosti siete. Odmena za staking by mala byť dynamická. V závislosti od množstva celkového etheru sa bude odvíjať samotná odmena. Miera návratnosti pre investorov by sa tak pohybovala od 1.56 % (odpovedá 134,217,728 etherov v stakingu) až po 18.1 % (ak by v stakingu bolo 1 milón ETH).

Zatiaľ však nie je isté, kedy presne Ethereum prejde na koncept Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin navrhuje v súvislosti s prechodom na Proof-of-Stake zvýšenie odmeny za staking

Bitfinex čelí obvineniam z podvodu

Tento týždeň kryptosférou najviac rezonovala kauza Bitfinex. Historicky jedna z najstarších a najväčších búrz Bitfinex, bola obvinená z finančného podvodu. Generálny prokurátor zo štátu New York tvrdí, že Bitfinex v určitom momente stratil $850 miliárd zo svojich prostriedkov. K zakrytiu tejto straty mal Bitfinex použiť zákaznícke a korporátne finančné prostriedky vo forme stablecoinu Tether.

Generálny prokurátor tak podal podnet na prešetrenie, v rámci ktorého žiada spoločnosti Bitfinex a Tether, aby predali všetky dokumenty a materiály týkajúce sa obchodov a finančných pohybov orgánom činným v trestnom konaní. Bitfinex všetky obvinenia popiera. Je nutné poznamenať, že Tether má úzke väzby na samotný Bitfinex v podobe spoločných vysokopostavených osobností vo vedúcich pozíciach obidvoch spoločností.

Toto obvinenie nie je prvé v histórii. Bitfinex a Tether, v dôsledku pochybného správania sa a zvláštnych praktík v oblasti finančného auditu, sú dlhodobo terčom tých najväčších kontroverzií v kryptosfére.

Predstavuje Tether tikajúcu bombu pre celý kryptomenový trh?

Samsung vyvíja svoj vlastný blockchain, skúma možnosti vytvorenia „Samsung Coinu“

Samsung Electronics vyvíja svoj vlastný blockchain. Spoločnosť využíva Ethereum ako šablónu pre tvorbu svojho blockchainu, ktorý je stále v experimentálnom štádiu vývoja. Vývoj je zastrešený Samsung Electronics tímom pre blockchain, ktorý je súčasťou wireless divízie samotnej spoločnosti. Samsung blockchain bude pravdepodobne hybridnou sieťou s vlastnosťami verejných aj súkromných blockchainov. Gigant v elektronickom priemysle, ktorý v roku 2018 vykazoval výnos $221 miliárd, tiež údajne skúma možnosti vytvorenia „Samsung Coinu“.

Spomínané projekty pritom neprestavujú prvý vstup spoločnosti Samsung Electronics do sveta blockchainu. Nedávno vydaný smartfón Galaxy S10 sa pýši vstavanou kryptomenovou peňaženkou podporujúcou Bitcoin, Ethereum, COSMEE token, Enjin Coin a iných tokenov.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...