Sledujte nás aj na

Prvý februárový týždeň nám v kryptosvete priniesol zastavenie klesajúceho trendu a niekoľkodňovú konsolidáciu. Bitcoin našiel svoje dno v support zóne, pričom jeho vývoj nasledoval skoro celý trh. Ako sa bude trh vyvíjať ďalej ukáže analýza kľúčových zón, na ktoré sa pozrieme v rámci BTC, LTC a ETH.

BTC/USD: Pohyb v zóne rezistencie, kam ďalej?

Hranica $6,000, ktorá sa nachádzala v našej support zóne zastavila pád Bitcoinu, pričom nasledovalo rýchle odrazenie a testovanie rezistencie na $8,419.

Vývoj BTC/USD

Rezistencia na $8,419 bola pokorená, no ako môžeme vidieť, vyformovala sa nám takzvaná „shooting star candle“ ktorá je z hľadiska technickej analýzy znamením poklesu. Avšak, keď sa na našu analýzu pozrieme z dlhodobého hľadiska, stále sa nachádzame v rastúcom trende. Momentálne sa pohybujeme okolo zóny rezistencie, takže v prípade vstupu nových investorov do trhu môžeme opätovne atakovať hranicu $10,000.

V prípade falošného rastu nám hrozí, že sa opäť pozrieme nižšie a budeme testovať support zónu $6,816 – $8,203, ktorá je z dlhodobého hľadiska 0.618 support zónou stúpajúceho trendu na Fibonacciho postupnosti.

V tomto prípade je najdôležitejšou úlohou každého tradera zvoliť si správny risk manažment a neunáhliť sa so vstupom na trh.

LTC/USDSupport zóna obstála, nasleduje rast?

V dôsledku veľkej konsolidácie si LTC našlo svoje dno v okolí support zóny $118, pričom sa nám vyformovalo= double bottom. LTC sa drží spolu s ostatnými coinami, po potvrdení double bottom môžme hľadať novu zónu pre nové nákupy.

Vývoj LTC/USD

Level $118 je spodný level reversal zóny, ktorá nám podržala klesanie. Cena LTC  síce klesla pod túto zónu, ale bola ihneď zamietnutá, takže sviečky sa nám uzavreli nad touto zónou, čo je pre tento trh kľúčové.

Ak sme s nákupom LTC v tejto zóne váhali, rozoberme si naše ďalšie možnosti, kedy by bolo ideálne zvážiť ďalší nákup pre long term. Zóna $138 – $186 predstavuje 0.618 support zóny Fibonacciho postupnosti relevantnej k dlhodobému rastúcemu trendu. Ak v tejto zóne trh nájde support a dokáže sa odraziť, môžeme rátať s ďalším rastom ku hranici $206 – $218.

Z dlhodobého hľadiska sa držíme pod levelom MA 100 (Moving average – metóda kĺzavého priemeru ceny pre 100 dní), čo pre long term hodlerov predstavuje veľmi atraktívnu zónu k nákupu.

Musíme mať ale na pamäti, že ak BTC/USD začne klesať, LTC ho bude s najväčšou pravdepodobnosťou nasledovať. Preto opätovne pokorenie $118 zóny bude predstavovať nový signál k nákupu.

ETH/USD: Konsolidácia v support zóne, nové ATH?

Ak Ethereum trh posúdime z dlhodobého hľadiska, posledný pokles nebol až taký dramatický, ako sme mohli sledovať v prípade BTC alebo LTC.

Vývoj ETH/USD

Zóna $739 -$872 je tvorená 0.618 support zónou dlhodobého rastúceho trendu. Táto zóna nedokázala trh podržať, preto sme atakovali spodnú hranicu $670 a to dokonca dvakrát. Cena sa ale vždy okamžite odrazila hore.

Po ustálení trhu sa pohybujeme v strede support zóny, ktorá nám z technickej stránky nedokáže povedať nič nové. Trh sa nespráva tak ako chceme my, a tak musíme správanie trhu sledovať a jednať podľa toho. V prípade podržania ceny v support zóne môžeme očakávať vytvorenie novej formácie rastúceho trendu a opätovane prekonať hranicu $1,000.

Buďte trpezliví a zvoľte si svoju stratégiu, ktorá Vám prinesie úspech. Nenechajte sa zlákať trhom, ak nevyhovuje Vašej stratégii.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...