Sledujte nás aj na

Prehľad trhu

Minulý týždeň sa Bitcoin dostal z cenovky $4,200 pod hladinu $3,800 a menší pokles trval až do pondelka tohto týždňa. V utorok sme zaznamenali mierny rast, ktorý sa udržal v priebehu zvyšného týždňa. Bitcoin prestrelil cenu $3,900 a atakuje okrúhlu hranicu $4,000.

Aktuálny denný vývoj ceny BTC

Slušné momentum zaznamenala aj mena ether. Tá narástla za týždeň o $20, na cenu $140. Rovnako dobre sa darí litecoinu, ktorý pokračuje v stabilnom raste. Na týždňovom grafe vykázal vyše 20-percentný nárast a jeho cena sa zastavila pod hranicou $60.

Výrazne si ale polepšil Binance Coin. Jedná sa o menu používanú burzou Binance vo svojich produktoch. Binance Coin sa po prvýkrát ocitol v top desiatke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Konkrétne zaujal siedme miesto. Za týždeň narástol o viac ako 50 % a jeho cena presahuje $15.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
Litecoin
Litecoin
$60.358
LTC -1.88%

Americká sieť obchodov Korger zváži využitie Bitcoin siete pred Visou

Bitcoin pravdepodobne vyhral aspoň malú bitku proti platobnému gigantovi Visa. Takéto víťazstvá však postupne z bitcoinu spravia globálnu menu. Kroger, popredný americký potravinový reťazec, oznámil úplný zákaz platby platieb Visa, ktorý sa začne od apríla tohto roka. K tomuto kroku spoločnosť pristúpila kvôli zvyšujúcim sa poplatkom za spracovanie transakcií spoločnosťou Visa. To sťažuje reťazcu udržiavať nízke ceny. Spoločnosť Morgan Creek chce využiť túto príležitosť a aspoň začať rokovania o používaní Bitcoinu a Lightning Network. Anthony Pompliano vo svojom tweete uviedol, že tím Morgan Creek Digital už plánuje prvé stretnutie.

Monero Ledger bug

V obľúbenej hardvérovej peňaženke Ledger boli tento týždeň nájdené hneď dve kritické chyby. Tie sa týkali populárnej anonymnej kryptomeny Monero. Na prvú z nich údajne doplatil používateľ, ktorý prišiel až o $80 tisíc. Potvrdili to aj vývojári z firmy Ledger. Používateľom tejto peňaženky sa aktuálne neodporúča aby akokoľvek narábali s kryptomenou Monero až do odvolania.

Druhý bug sa týkal špeciálneho druhu transakcií, konkrétne prvej transakcii v bloku. Tá sa tiež nazýva coinbasová transakcia. Ak by bola chyba zneužitá umožnila by útočníkom poslať akúkoľvek falošnú sumu v Monero mene na kryptomenové burzy. Táto chyba už bola odstránená.

Fidelity spustila svoju platformu pre digitálne aktíva

Fidelity Digital Assets, digitálna odnož amerického poskytovateľa finančných služieb Fidelity, bola úspešne spustená. Zatiaľ však len pre vybranú skupinu klientov. Spoločnosť o tom informovala 8. marca.

Spoločnosť Fidelity už koncom januára oznámila, že platforma už len podstupovala konečné testovanie a ladenie. Spoločnosť uviedla, že od svojho prvotného ohlásenia v októbri 2018 vyvíja svoju platformu zo striktným zameraním na splnenie štandardov inštitucionálneho obchodovania a custody služieb, ako aj regulačných požiadaviek.

Najviac vlastníkov kryptomien v Európe má Turecko

V minulom roku turecká hospodárska kríza donútila veľa občanov, aby sa začali zaujímať o alternatívne meny, medzi nimi nesmie chýbať bitcoin. Väčšina ľudí však drží digitálne aktíva. Podľa nedávneho prieskumu, ktorý vykonala spoločnosť ING, až 18 % Turkov stále vlastní alebo pravidelne obchoduje s kryptomenami. Tým sa Turecko stalo európskou krajinou s najväčším podielom kryptomenového vlastníctva medzi obyvateľmi. Podľa prieskumu celosvetový priemer stále zostáva v jednocifernom čísle, a to 9 %. Medzi ostatné krajiny s vysokým percentuálnym podielom vlastníctva kryptomien patria:

  • Rumunsko (12 %),
  • Poľsko (11 %),
  • Španielsko (10 %),
  • Česká republika (9 %),
  • Rakúsko a Nemecko (8 %),
  • Taliansko a Holandsko (7 %),
  • Spojené kráľovstvo a Francúzsko (6 %).

Tron a Tether

TRON Foundation oznámila uzavretie strategického partnerstva so spoločnosťou Tether, ktoré sa týka spracovania rovnomenného stabelcoinu v sieti TRON. Tether je známy stablecoin naviazaný na americký dolár v pomere 1:1.

V tejto súvislosti bude Tether plne kompatibilný s existujúcimi protokolmi TRONu vrátane decentralizovaných aplikácií. Od tejto vzájomnej spolupráce si tvorcovia meny Tron sľubujú predovšetkým ľahšiu kooperáciu, zvýšenie likvidity a príchod inštitucionálnych investorov. Prínosom integrovania Tetheru je aj fakt, že značná časť investorov využíva stablecoiny práve v čase zvýšeného kolísania cien na trhu, respektíve v období bear marketu.

TRON oznámil partnerstvo s Tetherom, čoskoro uvidíme USDT ako TRC-20 token

V USA zatkli lídra podvodného kryptomenového projektu OneCoin

Orgány činné v trestnom konaní v stredu zatkli jedného z predstaviteľov projektu nazvaného OneCoin, o ktorom prokurátori tvrdia, že ide skôr o pyramídovú schému než o funkčnú menu. Konstantin Ignatov bol zatknutý za finančné podvody, zatiaľ čo jeho staršia sestra Ruja Ignatova bola včera obvinená z prania špinavých peňazí a podvodov s cennými papiermi. Ruja Ignatova je v súčasnosti na slobode.

Spoločnosť OneCoin bola založená v Bulharsku v roku 2014 a na podľa obžaloby stále prevádzkuje svoju činnosť. Spoločnosť poskytovala používateľom províziu, ak sa im podarilo presvedčiť ostatných, aby si kúpili „kryptomenu“ OneCoin. To je samozrejme do očí bijúci MLM podvod (Multi-Level Marketing). Spoločnosť tvrdí, že má viac ako 3 milióny členov na celom svete, napriek tomu, že nemá funkčný blockchain ani žiadnu zo sľubovaných technológií.

Manhattanský právnik Geoffrey Berman vo vládnej tlačovej správe uviedol, že lídri spoločnosti OneCoin vytvorili miliardovú spoločnosť založenú úplne na klamstve a podvode. V krátkom období od roku 2014 do roku 2016 získal OneCoin príjmy vo výške 3.33 miliardy eur (približne $3.7 miliardy).

7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúťZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...